Dwufunkcyjne piece kondensacyjne na węgiel

Piec w domu to nie tylko ciepłe kaloryfery, ale także ciepła woda w kranie. Można połączyć jedno i drugie kupując odpowiedni kocioł, który przy okazji ogrzewania domu podgrzeje nam także wodę użytkową. Jest to rozwiązanie szalenie ekonomiczne, zwłaszcza, że dzisiaj produkuje się kotły, zużywające stosunkowo niewielką ilość paliwa, jaka wystarczy do połączenia tych dwóch funkcji. Dodatkowo w tych okresach roku, kiedy nie potrzeba nam ogrzewać pomieszczeń, możemy korzystać z pieca tylko do celów podgrzewania wody. Więc, taki dwufunkcyjny piec to wybór polecany właściwie do każdego domu, jednorodzinnego, ponieważ energia cieplna jest wykorzystywana niejako podwójnie.

Jak działają kondensacyjne piece C.O. i podgrzewające wodę? Woda jest podgrzewana w systemie oszczędny, jest ogrzewana i gromadzona w celu jej późniejszego wykorzystania. Piece dwufunkcyjne opalane są węglem w tradycyjnej formie. Piece takie są wyposażone w wymiennik z blachy atestowanej. Dodatkowo regulacja powietrza w nich zastosowana ma zapewniać jak najbardziej efektowane spalanie. Jej ustawienia dokonuje się przy pomocy śruby regulacyjnej w drzwiach popielnika.

Dodatkowo dwufunkcyjne piece kondensacyjne pozyskują ciepło ze spalin. Jest to bardzo dobre rozwiązanie dla chcących ogrzewać dom i jednocześnie wodę. Na czym polega ten proces? Spaliny także wydzielają ciepło, dlatego energia jaka miałaby być zużyta na podgrzanie wody będzie przeznaczona na opalanie pomieszczeń woda ogrzeje się przy okazji. Poza zwykłymi piecami dwufunkcyjnymi bardzo dobrze sprawdzają się kotły na ekogroszek– ekonomiczne i o potwierdzonej wysokiej wydajności. Dodatkowo są ekologiczne i łatwe w obsłudze. To również kotły z podajnikami paliwa oraz ruchomym rusztem. Są niskotemperaturowe. Najczęściej mówiąc o piecach dwufunkcyjnych mamy na myśli kotły na gaz, jakie są praktycznie bezobsługowe.

Jak się okazuje nie tylko dzięki nim można mieć dwa w jednym. Również piece opalane paliwami stałymi pozyskują w sposób oszczędny ciepło na ogrzanie domu i podgrzanie wody użytkowej. Piece węglowe dwufunkcyjne są montowane wraz z płaszczami wodnymi, tak samo są w większości bezobsługowe jak piece z podajnikiem i automatycznym sterownikiem.