Ceny kuchni węglowych z płaszczem wodnym

Czy współcześnie warto mieć w domu kuchnię węglową? Kojarzy się ona przede wszystkim, ze starodawnymi piecami kaflowymi, które służyły i do ogrzewania domów, i do przygotowania posiłków. Z tego też powodu wiele osób patrzy na taki pomysł z niedowierzaniem, ponieważ może się wydawać, że po pierwsze jest on niepraktyczny, nienowoczesny i wielce uciążliwy. Otóż, wiele w tym względzie się zmieniło, rozwiązania sprzed kilkudziesięciu lat unowocześniono i prócz nazwy, kuchnia węglowa, z tak zwaną angielką z ubiegłego wieku, nie ma nic wspólnego.

Podobnie jak do łask wracają kozy do opalania mieszkań, jednakże w unowocześnionej wersji tak też i kuchnie węglowe znów mogą być często widywane w polskich domach. Wszystko za sprawą materiału opałowego. Mimo, że uważany jest za szkodliwy dla środowiska poprzez wydalanie dużych ilości dwutlenku węgla podczas spalania, to nasze paliwo, jest znacznie tańsze niż gaz. A i na zanieczyszczające środowisko spaliny znalazły się sposoby by zmniejszyć ich ilość i szkodliwość. W sprzedaży znajdziemy wiele różnych rodzajów kuchni węglowych. Niektóre mają prosta budowę i postać inne prezentują się okazale, ciekawie poprzez elegancką obudowę, jakiej nie powstydzi się, żadna pani domu. Niektórym nadano wygląd retro, inne wpisują się w nowoczesne wnętrza. Ceny kuchni węglowych są różne zależnie od ich prezencji, możliwości i dodatków.

Jest to wydatek mniej więcej od 1000 za małą kuchnię do 2000 lub 2500zł za kuchnię węglową z płaszczem wodnym. Do małych pomieszczeń najlepiej będą się nadawały małe kotły, w którym można palić przede wszystkim węglem lub stosować drewno albo brykiet. Ich zastosowanie to ogrzewanie pomieszczeń oraz gotowanie. Od tradycyjnych kotłów węglowych różni ją funkcjonalność. Jeśli będzie wyposażona w płaszcz wodny to ogrzejemy przy jej pomocy cały dom. Ważny zatem jest dobór kuchni węglowej z płaszczem wodnym o odpowiedniej mocy by ta wystarczyła na konkretną ilość grzejników jaka jest zaplanowana do instalacji w domu.

Za to w kuchni gdzie stanie piec nie ma już konieczności montować grzejnika, ponieważ kocioł węglowy będzie oddawał ciepło podczas spalania paliwa stałego. Kuchnie węglowe to nie przeżytek, to tradycja w nowoczesnym wydaniu, wydajna i bardzo praktyczna jak na współczesne wymagania.